Stowarzyszenie Kobiet Wsi Kopice

 

http://www.stowarzyszenie.kopice.info

 

Od początku szefową stowarzyszenia (i do dziś piastuje tę funkcję) jest p. Barbara Maślanka. Ponad dwadzieścia pań zgłosiło akces przynależności do organizacji. Od razu zaczęto od wielkich porządków w samej świetlicy, a także w kilku miejscach Kopic. Do dziś są to miejsca rozpoznawalne, a mianowicie przystanek PKS i jego okolice, tzw. ,,małe rondo", no i szczególne dzieło, czyli świetlica z jej otoczeniem.

Trudno wyliczyć, ile dni i roboczogodzin poświęcono dobru wspólnemu przez te trzy lata. Panie oprócz tego, że chętnie pracują, starają się też dbać o swój rozwój. Często szkolą się w różnych kierunkach: od artystycznych poprzez kulinarne po ekonomiczne. Zimą obowiązkowy staje się aerobik, a środowe wieczory poświęcane są nauce śpiewu piosenki biesiadnej, ludowej, kolęd.

Panie nawiązały bliską współpracę ze Stowarzyszeniem kobiet Gminy Grodków, dzięki czemu chętnie współuczestniczą w przedsięwzięciach podejmowanych przez tę organizację. Stały się dzięki temu kolejnym ogniwem w życiu społeczno- kulturalnego gminy, znacząc swoją obecność w wielu imprezach, takich jak choćby Jarmark Wielkanocny, dożynki gminne, Dziedzictwo Kulinarne Gminy Grodków czy też słynne już kolejne Bale Czarownic.

Stowarzyszenie podejmuje wiele wspólnych inicjatyw z Radą Sołecką wsi Kopice, miejscową szkołą i przedszkolem, parafią, a nawet miejscowym leśnictwem Dębina. Realizowane są projekty dla pań, dla dzieci i młodzieży, dla wsi. Co istotne, finansowanie ich odbywa się często w oparciu o środki pozyskane wcześniej dzięki własnej pracy.

 

Fragment artukułu: J. Rzepkowski (Gazeta Grodkowska nr 11)

 

pełny HTML | wersja mobilna
Oficjalna strona Wsi Kopice- miejsce gdzie dowiesz się wszystkiego o aktualnościach związanych z Sołectwem Kopice!